Klubovna

Na každodenní činnost oddílu využíváme stálý prostor v budově Nové školy ve Velkém Týnci. V klubovně se každý den v týdnu sejde některá z našich šesti družin a tráví zde své pravidelné schůzky (pokud zrovna neběhá venku před klubovnou). Poskytuje tak dostatečný prostor pro menší skupinky dětí, celý skautský oddíl se však do ní vejdeme jen s obtížemi.

Jste skautský oddíl nebo družina shánějící nocleh nebo jen klidné zázemí pro svou výpravu či akci? Můžete to zkusit i u nás:) Pro případné dotazy a zamluvení rezervace kontaktujte správce klubovny Václava Koutného – Vašíka (736 407 280, koutny.vasik@seznam.cz)

Jak to u nás v klubovně vypadá?

Při příchodu do klubovny se ocitnete v malé předsíňce, kde se hezky přezujete do papučů a odložíte si případnou bundu s čepicí. Pak vstoupíte do hlavní části klubovny – celkem hodně velkej prostor na dovádění: ve středu tři bytelný stoly s dvaceti židlama, skříň s nejrůznějším sportovním nářadím a malou knihovnou. V místnosti je takové větší zákoutí s kobercem, kde se dá hezky sedět na zemi nebo hrát hry. To je taky místo, kam si dáváme karimatky, když chceme v klubovně přespat.

Klubovna dál pokračuje do kuchyňky. Super, že si tam můžeme uvařit čaj v rychlovarce, nebo si udělat jednoduchý jídlo na dvojplotýnkovým vařiči. Samozřejmě, že tu máme standardní kuchyňské náčiní a celkem hodně hrníčků a talířků. Za kuchyňkou máme ještě záchod a odkladiště uklízecích pomůcek.

V klubovně vždy panuje příjemná teplota – protože jde o suterén, v létě je tu chládek, v zimě nám to tu vytápí elektrické topení. Je fajn, že tu máme vlastní wifi. Jo a taky je dobrý, že nemáme sousedy. Nikoho tak nerušíme, když jsme zrovna úplně náhodou hlasití.

Máme tu taky flipchart, nějaký deskovky, vlastníme svůj dataprojektor, který můžeme případným hostům zapůjčit.

Před klubovnou je celkem veliký travnatý uzavřený prostranství, jde o areál školy, tak je tu klid a bezpečno. Pár kroků od klubovny je tartanové hřiště na fotbal a sportovní ovál, přímo v areálu je plážovej volejbal (a tenisové kurty, což moc nevyužíváme). Po domluvě se dá využívat sportovní hala ve škole. Z klubovny jste pěšky v lese za třičtvrtě hodiny.

Prostě, je to dobrej prostor na skvělým místě. Ve vesnici s rozumným spojením, kousek od lesa a jiných zajímavých míst (například památník Hradisko). Naše milovaná klubovna je s oddílem neodmyslitelně spjatá a tvoří důležitou součást naší idetity.

Víte, že jsme si klubovnu velkým dílem vybudovali sami? Mrkněte do fotogalerie do alb ze stavby nové klubovny.